analýza bezpečnostních opatření webu

Bezpečnostní audit webu

Vyšší důvěra zákazníka znamená vyšší konverzní poměr vašeho produktu. Uživatelé potřebují bezpečný a důvěryhodný web, aby vám svěřili peníze nebo citlivé údaje. Je-li to zajištěno dobře, máte konkurenční výhodu, v opačném případě hrozí ztráta důvěry. Bezpečnostní audit je analýza rizik webu a jejich dopadu na váš byznys. Odhalí, jak bezpečně a důvěryhodně působí web na zákazníka, a zda netrpí zranitelnostmi, kterým lze předejít. Součástí auditu je návrh vhodných opatření.


Jak bezpečnostní audit probíhá?

Bezpečnostní audit probíhá ve čtyřech fázích, ve kterých odhalíme bezpečnostní rizika vašeho byznysu a navrhneme jejich konkrétní prevenci tak, aby byla vzhledem k vašim možnostem optimální. Budete-li chtít, budeme vás provázet i při závádění těchto opatření. Jejich výsledek nakonec zkontrolujeme, abychom se ujistili, že byla zavedena účinně.

Ikona pro sekci o Workshopu

1. Workshop

Chceme se s vámi osobně sejít a poznat vás, vaše myšlení, vaše technické zázemí, ale hlavně váš byznys. Aby tato vzájemná diskuze byla efektivní a dozvěděli jsme se vzájemně to, co potřebujeme, připravíme pro vás dvouhodinový workshop, který je nezávazný a zcela zdarma.

Ikona pro sekci o Sběru dat

2. Pasivní a aktivní test

Pomocí několika online nástrojů a našeho know-how prověříme váš web pasivně, aniž bychom ho přetěžovali nebo do jeho funkce a dat aktivně zasahovali. Po vzájemné dohodě provedeme i aktivní, zatěžující test.

Ikona pro sekci o Interpretace

3. Odhalení rizik

Na základě workshopu, testů a případných hlubších analýz pro vás připravíme seznam zjištěných bezpečnostních rizik s možným dopadem na váš byznys. Poté se nad ním společně sejdeme, abychom zjistili, jaký pro vás mají tato rizika skutečný dopad. V této fázi získáte ucelený přehled o tom, co váš byznys skutečně ohrožuje a co jen zdánlivě.

Ikona pro sekci o Interpretaci

4. Návrh opatření

Všechna data a poznatky, které během procesu posbíráme, roztřídíme a poskládáme do souhrnného dokumentu. Ke každému odhalenému riziku v dokumentu doporučíme vhodná opatření. Dokument bude zpracovaný tak, aby jim rozuměl každý zúčastněný. Pokud budou některá opatření nad vaše momentální možnosti, můžeme poskytnout technické konzultace, proškolit váš tým nebo vám i přímo pomoci s implementací.

Navazující služby

Analýza architektury a zdrojového kódu

Můžeme poskytnout know-how našich seniorních vývojářů k hluboké analýze architektury a zdrojového kódu vašeho webu a aplikací s ním spojených.

Komplexní audit IT týmu

Analýza stavu a praxe vašeho IT týmu z pohledu bezpečnosti skrze přímé konzultace vývojářů s vývojáři (s tématy od správy hesel, přes konfiguraci prostředí a automatizaci, až po opatření pro udržení přehledu v oblasti).


Co bezpečnostním auditem získáte?

  • Konkurenční výhodu nad zastaralými nebo nezabezpečený­mi weby
  • Vyšší konverzní poměr díky deklarované a prokazatelné bezpečnosti
  • Snížení rizika bezpečnostních incidentů a souvisejících ztrát
  • Vyšší důvěru nových i stávajících zákazníků

Naši zákazníci říkají, že...

Quotation
Tomáš v rámci auditu webu odhalil na našem eshopu řadu chyb, kterých jsem si jako majitel eshopu nevšiml. Většinu změn jsme zapracovali a postupně se nám začaly dostávat výsledky. Objednávky nám narostli o 20%. Děkujeme a doporučujeme!

Radek Blaha
Top-style.cz
Quotation
Pán Paulus vypracoval UX digitalní audit pro našeho klienta REASONTOSEE.com. Děkujeme za vypracování velmi věcného reportu a následnou pomoc s implementací úprav. Náš klient je velice spokojený s odvedenou práci.

Vlastimil Kopytov
Mediaunit.cz

Kontaktujte nás

Zanalyzujeme stav vašeho IT, doporučíme další kroky a po vašem schválení jednotlivé kroky implementujeme.

Konzultace v retailu a fintechu

Know-how v oblasti retailu a fintechu nejlépe proberete s Ondrou.